Imagini la pragul dintre ani

Pentru ca in postarea anterioara despre cum a trecut vacanta pentru noi nu am avut poze, revin acum cu cateva imagini.

Ne-am bucurat si noi pentru vreo doua ore de luminitele si decoratiunile de iarna din oras iar Dante si-a exercitat si placerea de a face poze. De fapt, el a venit cu initiativa. Daca era dupa mine nu as fi avut nici o poza.

Pentru participarea noastra la decorarea bradului Copilarim am primit si trei minunati braduti confectionati manual de catre talentata noastra prietena, Rux. Dante a fost foarte incantat de ei si i-a agatat in camera lui. Pana si cutiuta in care au venit era deosebit de frumos decorata. Multumim draga noastra!

Dupa cum spuneam, mare parte din timp mi-am petrecut-o colorand, desenand si pictand. Cate ceva din ceea ce mi-a iesit va prezint mai jos.

In dimineata Craciunului, privind la bucuria copilului in fata cadourilor de sub brad i-am facut un desen copilaresc pe care l-am colorat impreuna:

Fotografie-2503

Bradutul cu luminite:

Fotografie-2500

Brazii astia in patratele imi plac ca idee. Vreau sa o dezvolt in alte desene.

brazi in patratele

Am recuperat o panza ce fusese demult mazgalita. Singura salvare era sa o acopar cu un fond inchis. De aici mi-a venit ideea de a face un tablou pentru camera lui Dante.

braduti pe fond albastru

Bradutul – copac, bradutul filigran , albastru- o idee pe care am vazut-o intr-un desen pe net si care mi-a placut foarte mult a devenit pictura pe panza.

bradut ialbastru n filigran - pictura

Cam asta am mesterit eu in zilele de vacanta. Le salvez si aici, in casuta mea virtuala, sa le am aproape in acest jurnal scris. Pentru ca incerc sa nu uit ca blogul meu este si jurnalul meu personal.

Vavaly

Scriu de peste 10 ani pe blog, promovez oameni, idei și frumos, mă bucur de viață, îmi place să mă joc iar din această joacă să ofer și altora inspirație. Dacă sunteți în căutare de creator de conținut, obiecte decorative sau bijuterii cu perle, eu sunt aici pentru voi. Ma gasiti si pe Vavalyart pe Facebook, Vavalyart si Vavaly pe Instagram.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: